Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

13 Milyon Dolarlık İhale Açıklaması Ulusoy Un Hisselerini Yükseltti

Ulusoy Un Yaklaşık 13 milyon dolarlık ihale kazandığını açıklarken hisseleri yüzde 2 artıda fiyatlanıyor.
13 Milyon Dolarlık İhale Açıklaması Ulusoy Un Hisselerini Yükseltti

Ulusoy Un Sanayi ve Ticaret A.Ş (Ulusoy Un) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) kazandığı ihaleyle ilgili bildirimde bulundu. Hisseler açıklama sonrasında güçlü yükseldi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“%100 Bağlı Ortaklığımız olan Rolweg S.A, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 13.07.2021 tarihinde yapmış olduğu Buğday İthalatı ihalesinde vermiş olduğu teklif ile 12.932.000 USD ( 111.344.520 Türk Lirası) değerinde ihale kazanmıştır.”

Dün en son 4,74 Türk lirasından işlem gören ULUUN kodlu hisse senetleri, bugünkü seansta açılışı 4,75 TL ile yaptı.
Ulusoy Un Hisse Yükseliş
Kaynak: Piyasa.paratic.com

Açılıştan KAP bildirimine kadar en yüksek 4,8 Türk lirasını gören hisseler, ihale haberinin duyurulduğu TSİ 10.45’te 4,92 liraya yükseldi. Bu ULUUN hisselerinin gün içi yükseği olurken sonrasında kazançlarının bir kısmını geri verdi. Bununla birlikte pozitif bölgede kalmaya devam etti.

TSİ 12.22’de yüzde 1,90 artıda fiyatlanan Ulusoy Un hisseleri, haftalık ve aylık bazda ekside dursa da yıllık bazda yüzde 15 değerlendi. Bununla birlikte Şubat 2021’de kaydettiği 8,76 TL seviyesindeki rekordan uzak kalmaya devam etti.

Nisan ortasında başlattığı düşüş trendini sürdüren hisseler, 13 Nisan’dan sonra bir daha 8 TL seviyesine çıkamadı. Temmuz ayına 4,76 TL ile başlarken ay başından bu yana en yüksek 5,19 Türk lirasını gördü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum