Paylaşım

1250 Beygir Güçle 315 km/h Sürate Çıkan Opel Kadett Sizlerle!

 

Opel’in 1937 – 1940 ve 1962 – 1993 yılları arasında ürettiği yol otomobili, acayip güçlerle bu sefer drag pistine çıkarıldı. RACE1000 organizasyonu için hazırlanan Kadett, bu sefer 2.0L motorundan normalin onlarca katı güç üretiyor.

Dış yapısı itibariyle içindeki fırtınaları hissettirmese de yine biraz farklar bulunuyor. Gümüş rengiyle temiz profil çizen Kadett’in ağırlık yapacak en ufak parçası dahi sökülmüş. Farkettiyseniz dikiz aynları da alınmış. Lastikler ise büyük seçim. Hızlı soğutulmaya ihtiyacı olan motor için ön tampona ek soğutma ünitesi yerleştirilmiş.

En iyi sonucu almak için iç kısımda da koltuk, panel gibi bazı parçalar sökülmüş. Yani Kadett’i hazırlayan kişiler mili saniye dahi kaybetmek istememişler.

Araç hakkında aldığımız bilgiler içerisinde; motor, geliştirme, kalkış ve sonrası için inanılmaz bir yatırım yapmışlar. Devasa turbonun desteği ile 2.0L motordan 1.250 beygir alınabilmiş.

800 metre drag yarışına çıkan efsane Opel, 3.7 saniyede 200 kilometre sürate ulaşıyor. Ve bitirme çizgisine vardığında sayaçları 315 km/h’yi göstermiş.

Gücünü sesle anlatmaya çalışan Kadett, asıl olarak gidişi sırasında yaşanan yalpalamasından anlaşılabilir. Normal otobanlar için yasal olmayan Kadett’i sahibi ikinci bir show ortamı hazırlamadığı sürece görmek pek mümkün değil!

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Bunu okuyan bunları da okur