Yatırım yapmaya başla!

Tesla Model 3 “12 Metre Yükseklikten” Yere Çakıldı!

Tesla'nın giriş seviyesi aracı Model 3, çok yüksek bir yerden yere düştü!
Tesla Model 3 “12 Metre Yükseklikten” Yere Çakıldı!

Elimize ulaşan bir haberde, elektrikli araçların öncüsü Tesla’nın giriş seviyesindeki Model 3‘nün çok yüksek bir noktadan yere düştüğü yazıldı. Kaza, Amerika’nın Oregon eyaletinin Portland kentinde meydana gelmiş. Düşündürücü kazanın araç üzerindeki şiddetine baktığımızda, kesinlikle ölümle sonuçlandığı izlenimi doğuruyor.

Tesla araçlarının ilk zamanlarında, önde bir motor olmamasının güvenlikte bir eksiklik olması gibi algılanmıştı. Kaba taslak düşüncede; araçların motorları bir kaza anında yere düşme özelliğine sahip ve ilk darbeyi emen yapı olarak hayalimizde canlandırırdık. Markanın kaza testlerinden sonra bu düşüncemiz elbette kayboldu.

Model 3, 12 metre yükseklikten yere düştü.

Rakam hiç de küçük değil. Baktığımızda 4 veya 5 katlı bir apartman uzunluğunda. Sanılana göre, sürücünün bir hastalığından dolayı nöbet geçirdiği ve araç içerisinde baygın olduğu aktarıldı.

Model 3, uçurumdan yuvarlanarak bir çocuk bakım evinin bahçesine düşmüş. O sırada kimsenin bulunmadığı ve insanların içeride olduğu söylendi. Kazanın günün ilerleyen saatlerinden olsaydı kesinlikle ölümle sonuçlanabilirdi dendi.

Çevredeki insanlar anında ilk müdahaleyi yaparak, sürücüyü dışarıya kontrollü şekilde çıkarmışlar. Şans eseri araç sahibinde herhangi bir kırık veya yaralanma olmadığı aktarıldı.

Aracın yüksek oranda hasar aldığı video ve görsellerden anlaşılabiliyor. Tüm hava yastıklarının açılmış. Kaza sonrası araçtan dumanlar yükselmiş ve bataryaların yangın çıkarmasından korkulmuş. Bu aralar Tesla modellerinde beklenmedik yangınlar çıkabiliyor. Neyse ki korkulan olmamış ve dumanlar kısa sürede kaybolmuş.

Sanıyoruz ki Tesla Model 3’ün bundan sonraki durağı hurdalık olur. Aracın ön ve özellikle arka kısım panellerinde aşırı darbeler gözüküyor. Sonuç olarak birçok kere güvenli bir araç olduğunun ispatı yapılan Model 3’ün bir insan hayatı daha kurtardığına şahit olduk. Araç hakkında sizin düşünceleriniz nelerdir?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum