Yatırım yapmaya başla!

100 Bin Dolar Yiyen Yılan Sosyal Medyaya Damga Vurdu!

Nijerya Sınav Kurumu’nda çalışan bir gişe görevlisi, 100 bin dolara tekabül eden 36 milyon nairayı yılanın yediğini söyledi. İşte detaylar;
100 Bin Dolar Yiyen Yılan Sosyal Medyaya Damga Vurdu!

Nijerya Sınav Kurumu’nda çalışan bir gişe görevlisinin, 100 bin ABD dolarına tekabül eden 36 milyon Nijerya nairası hakkındaki açıklamaları, büyük yankı uyandırdı.

Zira Philomena Chieshe adlı gişe görevlisine göre kurumdaki 36 milyon Nijerya neirasını bir yılan yemişti. Ve denetçilere “bütün parayı yılan yuttu” diyerek cevap veren görevlinin bu açıklamaları, sosyal medya kullanıcılarını doğal olarak harekete geçirdi.

Yetkililer, 100 bin dolar civarındaki parayı yılanın yediğini söyleyen görevlinin açıklamasına inanmadı.

Gişe Görevlisi "Parayı Yılan Yuttu" DediPhilomena Chieshe isimli hayal gücü epey yüksek gişe görevlisi hakkında soruşturma başlatıldı. CNN’e konuşan kurum sözcüsü Fabian Benjamin, kadın gişe görevlisinin sınav komisyonuna “parayı kasada sakladığını fakat bir yılanın gelip onu yediğini” söylediğini aktardı.

Ayrıca söz konusu gişe görevlisi ile suçlu bulunan diğer kişilerin ilgili kurumlara sevk edildiği belirtildi.

Nijerya'da 100 Bin Dolar Yiyen Yılan Olay OlduAncak gişe görevlisi bu suçlamaları reddederek, sınav komisyonunun kendisine iftira attıklarını belirtti. Yılanın parayı yediği gibi bir açıklama yapmadığını belirten Philomena Chieshe, “ben direktörlerin altında çalışan basit bir gişe görevlisiyim” dedi.

Fakat olayın gerçek yüzü şöyle bir kenara dursun, para yiyen yılan haberi sosyal medyadaki paylaşımlarla birlikte epey gülünç hale geldi.

Öyle ki kullanıcılar, bununla ilgili komik paylaşımlarda bulundu. Hatta yılanın adına bir Twitter hesabı açılarak; “Bütün gece para yuttum, bana kızlarla rahatlayabileceğim güzel bir yer tavsiye edebilir misiniz?” benzeri tweetler atıldı.

Nijerya’nın yolsuzlukla mücadele bürosu Ekonomik ve Mali Suçlar Komisyonu da olayla ilgili paylaşımda bulunmayı ihmal etmedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum