Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

1 Nisan’ın İlk Zammı GSM Operatörlerinden

GSM firmalarının yeni tarife ve paket fiyatlarına yapacağı zam Nisan ayını ilk günü belli olacak. Zamlardan kaçınmak için 1 Nisan’a dikkat!
1 Nisan’ın İlk Zammı GSM Operatörlerinden
HABER GİRİŞ

Sandıklar kapandıktan sonra 1 Nisan gününün zam yağmurunun başlangıcı olacağına yönelik beklentiler gündemde yer alırken, bir zam haberi de telefon faturalarından geldi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK), Nisan ayına girişte açıklayacağı yeni azami ücret tarifesinin netleşmesiyle birlikte GSM operatörleri de fiyat güncellemesi yapacak.

Geçen yıl GSM firmalarının tarife ve paket fiyatlarındaki güncellemelerle müşterine yansıttığı zamlar yüzünden BTK’ya gelen şikayetler artmıştı.

Şikayetler üzerine operatörlere tavan fiyat uygulaması getirilse de çözüm olmadı. Telefon faturalarına gelen zam oranı resmi enflasyon verilerini de aşarak yüzde 150’yi buldu.

Her yıl Nisan ve Ekim olmak üzere yılda iki kere mobil elektronik haberleşme hizmetleri azami ücret tarifesi belirleyen BTK tarafından 1 Nisan’da yeni azami ücret tarifesi paylaşılacak ve operatörler yeni tarife ve paket fiyatlarını güncelleyecek.

Geçen yılın Ekim ayında yurt içi aramanın dakikası 2,45 TL, yurt dışı ise 24,57 TL iken; yurt içi SMS fiyatı 1,75 TL olarak belirlemişti.

GCM Yatırım Banner

Bu yılın ilk mobil elektronik haberleşme hizmetleri azami ücret tarifesinde yeni fiyatların nasıl olacağı merakla bekleniyor.

Taahhüdü yaklaşan müşterilerin ise yeni zamlardan etkilenmemek adına tarife ve paket taahhüdünü 1 Nisan Pazartesi gününe kadar yapmaları gerekiyor. (AA)

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.