Paylaşım

1 Ağustos Tarihinden İtibaren Akaryakıt Fiyatlarına Rekor Zam!


 

PÜİS, resmi sitesinde petrol ürünlerine zam yapılacağını bildirdi. 1 Ağustos Salı gününden itibaren petrol fiyatlarına büyük zam bekleniyor. İşte detaylar...

Özellikle 2017 yılı içerisinde dalgalı seyreden akaryakıt fiyatlarının hızlı değişimini halen daha görmekteyiz. PÜİS’in yaptığı açıklamalarda yeni zamların kapıda olduğunu bildirdi. Son zamanların en büyük tartışma konusu olan petrol fiyatları yine vatandaşın canını sıkacak!

Dünyada petrol varil fiyatlarının düşmesine karşın, ülkemizde sabit kalan litre bazlı fiyatlar dikkat çekmişti. İddia edilen, varil fiyatları 52 $‘dan 41 $‘a inmesine rağmen bizde her hangi bir indirime gidilmediğidir.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’nın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “1 Ağustos Salı gününden itibaren 11 kuruşluk zam beklenmektedir” dendi.

Beklenen zam ile birlikte benzinin 5,09’dan 5.20’ye, mazotun 4,46’dan 4,57’de yükselmesi bekleniyor.

Düşen petrol fiyatlarına karşı yapılan bu zamlar vatandaşın cebini yoracağa benziyor. Dengelenemeyen petrol fiyatları gördüğümüz gibi zam yoluyla yansıtılıyor.

Doların 2017 yılı başlarında 3.90 seviyelerinde seyretmesi ve akabinde Nisan ayında 3.50 TL düzeylerine gerilemesi de petrol litre fiyatlarında bir değişiklik yaratmamıştı.

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın