Yatırım yapmaya başla!

1,9 Milyar Liralık Destek Ödemesi 27 Mart İtibarıyla Çiftçilerin Hesaplarına Yatırılacak

Tarım ve Orman Bakanlığı yarından itibaren 1,9 milyar liraya yakın olan destek ödemelerini çiftçilerin hesaplarına yatırmaya başlayacak.
1,9 Milyar Liralık Destek Ödemesi 27 Mart İtibarıyla Çiftçilerin Hesaplarına Yatırılacak

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, koronavirüs salgınının tarım sektöründeki etkilerine değindi. Şu an için Türkiye‘de hiçbir şekilde gıda tedarik sorunu olmadığını söyleyen Bakan Pakdemirli, çiftçilerin tarlaya ulaşımında da herhangi bir problem olmayacağını ifade etti. Çiftçilere ürünlerini ekmelerini tavsiye ederek, gerekirse alım garantisi vereceklerini söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı çiftçilerin tarlalarına gitmelerinde bir sakınca olmadığını ve bu konuda bir genelge yayınladıklarını söyledi.

Çiftçiler Tarlalarına GitmeliÜlkemizde 56 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan koronavirüs salgını hakkında aldıkları kararları açıklayan Bekir Pakdemirli, gıda sektöründe yaşanan endişelere değindi. Gıda stoku açısından hiçbir problem olmadığını Toprak Mahsulleri Ofisinin de stoklarının normalin üzerinde olduğunu belirtti.

Hububat konusunda tüketiciye yetecek kadar stok olduğunu açıkladı. Ekmeklerin bundan sonra sadece marketlerde fırınlarda satılabileceğini söyleyen Pakdemirli çiftçilerin tarlasına gidip ürünlerini yetiştirmeleri gerektiğini ifade etti.

Şu an Et ve Süt Kurumu’nun depolarının ağzına kadar dolu olduğunu fakat gerekirse ithalat yapılacağını belirtti. Benzer şekilde süt üreticilerinin de endişeye kapılmaması gerektiğini söyleyen Pakdemirli, gerekli görüldüğü takdirde üreticilerin ürettiği ürünlerin Et ve Süt Kurumu üzerinden alınacağını sözlerine ekledi.

Yarından itibaren çiftçilere 1,9 milyar liraya ulaşan destek ödemesi dağıtılacak.

Destek Ödemeleri Yarın DağıtılıyorKoronavirüs salgını nedeniyle tedarik zincirinin bozulmaması için gereken tüm önlemleri aldıklarını söyleyen Pakdemirli, üreticilere yatırılacak destek ödemelerinin detaylarına değindi. Cuma gününden itibaren toplamda 1 milyar 881 milyon 426 bin liralık destek ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına yatırılmaya başlanacağını duyurdu.

20 ilde 553 bin 326 üreticiye 1 milyar 145 milyon lira mazot, gübre desteği ödemesi yapılacağını açıkladı. 196 bin 116 yetiştiriciye anaç koyun ve keçi desteği kapsamında 580 milyon lira, 35 bin 34 üreticiye hububat ve bakliyat kapsamında 120 milyon lira, 9 bin 485 üreticiye dane mısır için 20 milyon lira, 686 yetiştiriciye hayvan hastalıkları içim 16,2 milyon lira dağıtılacağını söyledi. Bunların yanında 3 ilde de 131 yetiştiriciye 226 bin lira destek ödemesi yapılacağını sözlerine ekledi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum