Paratic İçerik Arama
Yatırım yapmaya başla!

1.7 Milyon $’lık Lamborghini Centenario Hong Kong’da!

Lamborghini'nin en özel modellerinden olan Centeranio'un, ilk 10 versiyonundan birisi Hong Kong müşterisi için yola çıktı. İşte detaylar...

Yine İtalyan markanın benzersiz bir modeli ile karşı karşıyayız. Eğer yanılmıyorsam 2 yıl önce markanın en güçlü boğası olarak bu arabayı sizlerle incelemiştik. Centenario’yu, diğer takım arkadaşlarından apayrı bir yerde görebiliriz. Peki neden? Centenario’nun gövde stilleri, karoserinde kullanılan alaşım maddeleri ve oluşturacağı güçler biraz daha özel olacak. Fiyatından da anlaşılacağı gibi Centenario sınırlı üretim modeldir. 40 adet üretilecek yeni Lamborghini’nin 10 örneği teslim edildi ve sonuncusu da dün itibariyle Hong Kong‘a getirilerek müşterisine teslim edilmeyi bekliyor.

Hong Kong semalarında gözüken yeşil Centeranio, rengiyle geri kalan 39’nu gölgede bıraktı.

Kısa kaputuna verilen derin hava girişleri etkileyici dururken, Y Led formlu aydınlatmaları gayet sinirli bakış sergiliyor.

Centeranio’un ön lip uygulamaları harika. Karbon fiber alt karlığı, tampon hava açıklığı ile takım halinde duruyor.

Köşelerden kıvrımlı gelen ön parçalar, profilinde harika stillerin verildiği jant ve marşpiyel yine karbon fiber düşünülmüş. Centeranio’nun gördüğümüz gibi her noktası hafifletilmiş.

Centeranio’nun tavanına gövde renginde bir şerit yapılarak araç ismi yazılmış.

Arka kısma baktığımızda kanatları açık bir yeşil kartal gibi duruyor. Centeranio benzersiz!

Tampona verilen bölmeler ortada buluşturulan 3’lü çıkış egzozlarla tamamlanmış.

Hıza duyarlı karbon rüzgar kanadı, Centeranio’ya sorunsuz downforce sağlıyor.

İç kısmına baktığımızda isteğe göre yapılan ve dış kısımda da şerit halinde geçirilen altın renk kaplamalar kokpitte de kullanılmış.

Alcantra malzemenin hakim olduğu iç mekanda, dik yerleştirilen büyük ekran altında yeşil uçağın kontrol ve kalkış düğmeleri oldukça havalı duruyor.

Centeranio’da Lamborghini’in 760 beygirlik V12’si görev yapıyor.

Aslında bu motor Aventador için de görev yapıyor ancak Centeranio’nun 2.8 sn 100 km/h kalkışı ve 350 km/h top speed değeri ile ayrılıyor.

Bu eşi benzeri olmayan Lamborghini Centeranio, sahibinden önce 18 Ekim’de Hong Kong showroom’da gösterilecek. Yani açılışa oldukça özel bir konuk katılmış olacak. Monokok gövde yapısının karbon fiber malzeme ile tamamlanması, aracın oldukça hafiflemesini sağlamış.

Durum ağırlık azaltma olunca da olağan motorlardan daha fazla hız değerleri alınmış. 20 adet coupe 20 adet cabrio olmak üzere 40 adetlik bir sınırlamayla üretilen Centeranio, fiyat etiketine de bakıldığında özel bir İtalyan parçasını olduğunu belli ediyor. Hong Kong’lu yeni sahibinin de renk seçimi oldukça zevkli.


Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın.

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Haber kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükle