Paylaşım

Zenginliğin Fakirliğe Göre Daha İyi Olduğunun 36 Kanıtı


 

Fakir olmak elbette kimsenin tercihi değildir. Ancak dünyaya geldikten sonra, bizlere sunulanı değerlendirmemek ve durumu “kadere” bağlamaksa tamamen işin kolayına kaçmaktan ibarettir. Kaderi kısaca, insanın yapmış olduğu tercihlerin bir sonucu olarak özetleyebiliriz. Bu durumda, oturduğunuz koltuktan zahmet edip kımıldamayarak zengin olmayı umut ediyorsanız üzgünüm; ama ömrünüz boyunca talih, kader, kısmet gibi sözcüklerin arkasına sığınmaya devam edersiniz. Tıpkı Bill Gates’in dediği gibi; “Fakir doğduysanız sizin suçunuz değil; ama fakir ölürseniz sizin suçunuz.”

Zenginlik ile fakirlik arasında bir tercih yapmamız istense, aklı başında olan ya da sıra dışı bir karakterle karşımıza çıkmayan herkes elbette zenginliği tercih eder. Peki, neden? Bu sorunun size saçma geldiğinin farkındayım; ama detaylı düşünülünce her insanın zengin olma isteğinin arkasında yatan ana nedenler farklıdır. Kimisi daha iyi bir otomobile binmeyi daha çok ister, çevresinden saygı görmek arzusunda olanların sayısı da az değildir hani, “ben zaten göreceğimi gördüm, çocuklarım iyi olsun yeter ki” diyenleri de hesaba kattık mı tamamdır. Aslında saydıklarımızın hepsinin ortak noktası elbette para!

Para, insanoğlunun her zaman daha fazlasına sahip olmak için çabaladığı en basit buluşlardan biridir. İşlevselliği ise ona yüklediğimiz değerle ölçülür. İşin en garibi de nedir biliyor musunuz? Fakir olarak nitelendirdiğimiz dar gelirliler ellerindeki parayla yetinirken, zenginler “el kirinin” her zaman daha fazla olması için uğraşır. Jordan Belfort bu durumu ünlü sözünde şöyle özetliyor; “Fakir bir adam da oldum, zengin bir adam da. İnanın her seferinde zengin olmayı seçerim!” Belfort’un bu görüşüne katılmamak elde değil. İşte buradan yola çıkarak sizler için “neden zenginlik?” sorusuna 36 maddeyle cevap verdik.

Zenginliğin avantajlarına bir de bizim gözümüzden bakmaya ne dersiniz? Çalışmaktan yorulduğunuzda ya da pes edecek duruma geldiğinizde, bu listeyi hatırlamanız temennisiyle…

İşte karşınızda zenginliğin “küçücük” avantajları:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar