Paylaşım

Yaşamınızı Kolaylaştıracak Pratik Ev Dekorasyon Fikirleri


 

Ev düzeniniz nasıl? Bazen siz de “daha büyük bir evim olsaydı her şey daha güzel olurdu” diye düşünüyor musunuz? Eşyalarınızı saklamak için kileriniz, ekstra dolabınız, kocaman bir mutfağınız; misafirleri ağırlamak için özel odalarınız ve krallara layık yatak odalarınız olsun istiyorsunuz değil mi? Çünkü ne kadar büyük olursa olsun evimize sığamıyoruz!

Dünyanın en büyük evleri arasına girecek bir eve sahip değilseniz, işiniz zor olabilir. Hele bir de düzen konusunda pek başarılı değilseniz; eviniz tam bir curcuna alanına dönüşebilir. İşte bu noktada evinizi nasıl düzene koyacağınızı bilmiyorsanız, doğru adrestesiniz! Çünkü birazdan sizlerle süper yaratıcı fikirler paylaşacağım.

Bildiğiniz gibi dar ve küçük evler için birçok dekorasyon önerisi bulunuyor. Tüm bunların yanında evinizi daha ucuza dekore edebilmek için de pratik fikirleri tercih edebilirsiniz. Paranız çoksa evinizi dilediğiniz gibi dekore edebilir; hatta bu iş için profesyonel yardım alabilirsiniz. Ama kısıtlı bir bütçe ile evinizi dekore ediyorsanız, pratik önerilere ihtiyacınız olacaktır. Her şeyi satın almak yerine evinizi daha kullanışlı hale getireceğiniz aksesuarları kendiniz yapabilirsiniz. “El becerim yok benim, yapamam” diyorsanız, kendinize haksızlık edersiniz. Çünkü internetten yardım alarak evinizi güzelleştirecek fikirleri uygulamalı olarak öğrenebilirsiniz. Evinizi gerçekten içinize sinecek şekilde dekore etmek istiyorsanız, zaten bir zevkiniz ve hayal gücünüz var demektir. Bu da işinize yarayacak en önemli beceridir.

Tasarruf önerileri arasında sizlere el becerinizi kullanmanız ve her şeyi satın almak yerine kendiniz yapmanız söylenir. Evet, bizler de birkaç kere bunu dile getirdik. Hatırlamak için tıklayın. Evde patlayan bir ampulü değiştirmek için bile usta mı çağırıyorsunuz? İşte bu, son derece tasarruf dışı bir özelliktir. Herkes o ampulü değiştirebilir ve evde küçük bakımları yapabilir. Zaten internet gibi sonsuz bir kaynak elinizin altında ve öğrenmek istediğiniz her şeyi detaylı anlatımlarla, videolarla öğrenebiliyorsunuz. Paranızın cebinizde kalması için neden bunu yapmıyorsunuz ki?

Yaşamınızı kolaylaştıracak ve evinizi daha kullanışlı hale getirecek önerileri kendiniz üretemiyorsanız, internetten gördüklerinizi uygulayabilirsiniz. Ucuza mal edilmiş güzel bir eve, kim sahip olmak istemez ki? İşte sizlere evinizi dekore etme konusunda birçok yaratıcı ve pratik fikir.

NOT: Sizlerle paylaşacağımız bu fikirleri; mutfak, yatak odası, salon ve çalışma odası için ayrı ayrı vereceğiz. Böylece hangi alanda fikre ihtiyacınız varsa oradan başlayabilirsiniz.

Mutfak için Yaşamınızı Kolaylaştıracak Pratik Dekorasyon Fikirleri

Bir kadın için mutfak oldukça önemlidir. Çünkü hayatının en uzun vaktini geçirdiği yerdir. Yemek yapmak, misafirlere birbirinden güzel ikramlar hazırlamak, bulaşık yıkamak… Mutfağınızın düzenli ve oldukça kullanışlı bir dekorasyona sahip olması işinizi kolaylaştıracaktır. Aradığınız şeyi, elinizi attığınız gibi bulabilmek ve bir tencereyi alabilmek için tüm rafı indirmek istemiyorsanız, doğru bir dekorasyona ihtiyacınız vardır. Belki dünyanın en pahalı mutfakları gibi bir mutfağa sahip değilsiniz; ama tamamen sizin kullanım şeklinize uygun bir tane tasarlayabilirsiniz.

İşte mutfağınızı düzene koyacak birbirinden güzel dekorasyon fikirleri:

Yatak Odası için Yaşamınızı Kolaylaştıracak Pratik Dekorasyon Fikirleri

Yatak odaları, tüm günün yorgunluğunu attığımız ve kafamızı dinlediğimiz yerdir. Orası başka kimseyi ilgilendirmez ve tamamen kendi zevkinize göre dekore edebilirsiniz. Çünkü yatak odanızda dinlenip huzur bulacak kişi sizsiniz. Renkler, mobilyalar, dolaplar ve diğer her şey… Tamamen size mutluluk ve huzur verecek eşyalardan oluşmalıdır. Bu nedenle küçük dekorasyon fikirleri ile orayı tamamen size özel bir yaşam alanı haline getirebilirsiniz. Bu sayede yatak odanıza her girdiğinizde mutlu olacaksınız. Muhtemelen dünyanın en pahalı yatağı sizinki değil; ama doğru dekorasyonla huzur dolacağınız bir odaya sahip olabilirsiniz.

Yatak odasında, renklerden mobilya seçimine kadar birçok kriter, dinlenme şeklinizi etkiliyor. Feng-shui gibi enerjiye yönelik inanışlarda, bunların hepsi önemli bir etken. Öyle bir inanışınız olmasa bile gördüğünüz alanın güzelliği, size zaten huzur verir, değil mi? Bu nedenle yatak odanızı; renkleri, mobilyaları, aydınlatmayı, pencereyi ve alanın büyüklüğünü hesaba katarak dekore etmelisiniz.

İşte sizlere yatak odası için pratik dekorasyon fikirleri:

Salon için Yaşamınızı Kolaylaştıracak Pratik Dekorasyon Fikirleri

Dekorasyon özgürlüğünü dibine kadar yaşayacağınız ve misafirlerinize el becerilerinizi göstereceğiniz bir ortam mı arıyorsunuz? İşte salonlarınız bu konuda maharetli dokunuşlarınızı bekliyor. Salonlar genellikle misafirlerin ağırlandığı yerlerdir ve evlerin en büyük odaları olarak belirlenirler. Geniş alanlar seçildiği için de dekorasyon önerilerine açık yerlerdir. Genellikle salon dediğimiz zaman; aklınıza büyük ve kaba mobilyalar, yemek masaları geliyor olabilir. Ama gelmesine gerek yok, çünkü bu klişeyi aşmak tamamen sizin elinizde…

Salonunuzu; aydınlatmasından koltuk takımına, halısından perdesine, televizyon ünitesinden sehpasına kadar birçok alanda, farklı şekillerde dekore edebilirsiniz. Dünyanın en pahalı koltukları ve sandalyeleri salonunuzu süslemiyor olabilir. Bunun için üzülmeyin; siz de el becerinizi kullanarak oldukça elit bir salona sahip olabilirsiniz. İster bir L koltuk takımı kullanın ister bir oturma grubu seçin. Hepsiyle ilgili birçok dekorasyon önerisi bulabilir ve daha önce yapılmamış, denenmemiş şeyleri yapabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz konsepti yaratabilirsiniz. Eğlenceli, resmi, tropikal veya tamamıyla konfora yönelik bir seçim yapabilirsiniz. Düşünmeniz gereken sadece bir konsept. Gerisi kendiliğinden gelecektir. Koltuklarınızı kaplayabilir, istediğiniz perde şeklini seçebilir, puflar, minderler veya ilginç sehpa tasarımları ile modern bir hava oluşturabilirsiniz.

İşte salonunuza yapacağınız ufak dokunuşlu dekorasyon fikirleri:

Çalışma Odası için Yaşamınızı Kolaylaştıracak Pratik Dekorasyon Fikirleri

Günümüzde freelance olarak evden çalışabiliyor olmak, kulağa güzel geliyor değil mi? Elbette bunun bazı dezavantajları da bulunuyor. Birçok kişi evde kendisi için iyi bir çalışma odası oluşturamadığı için işine odaklanamıyor ve verimli olamıyor. Böyle olunca da yapılan işten pek hayır gelmiyor. Ama evden çalışanların performansını artıran birçok öneri internette yer alıyor. Bu önerilere göz atabilir ve evde kendiniz için güzel bir çalışma odası dekore edebilirsiniz. Home ofis çalışanların verimini artıracak önerilerimize buradan göz atabilirsiniz.

Evden çalışmanın en güzel yanı da odanızı istediğiniz gibi dekore edebilme olanağınızdır. Bir ofiste çalıştığınızda bazı kurallara uymanız gerekirken, evde gönlünüzce çalışabileceğiniz bir odaya sahip olabilirsiniz.

Şimdi evde kendisi için bir çalışma odası dekore edecek olanlara öneriler sunalım:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar