Ünlü Tasarımcı Yves Saint Laurent Hakkında Gizli Kalmış Sorular

Ünlü Tasarımcı Yves Saint Laurent Hakkında Gizli Kalmış Sorular

“Moda gelip geçicidir, kalıcı olan stildir.” Modada yeni bir çığır açan dev isim Yves Saint Laurent, bu sözleriyle özetlemişti moda anlayışını. Aslında tam da anlatılması gerekeni anlatmıştı. Çünkü bu başarılı isim, zor geçen çocukluk yıllarını ve hayatını her zaman devrim niteliğindeki çizimleriyle tanıttı. Henüz 18 yaşındayken bir tasarım yarışmasını kazanarak moda dünyasının içine giren Laurent; yeteneği, zekası, farklılığı ve belki de birazcık şansı sayesinde, pek az insana nasip olacak bir mertebeye erişmiştir.

Laurent’in yarattığı tasarımların yıllar geçmesine rağmen ilk günkü popülerliğini koruması, onun moda konusunda ne büyük bir deha olduğunun da göstergesi. Buna ek olarak geçen sene vizyona giren Yves Saint Laurent filmi ile efsane tasarımcının hayran sayısının büyük oranda arttığını da eklemek isteriz. Jalil Lespert’in yönetmenliğini yaptığı bu Fransa yapımı biyografi filmini izlemeyenlerin, bir an önce izlemesini tavsiye ederiz. Ama öncesinde sizler için yaptığımız araştırmayla bu ünlü tasarımcının hayatına daha yakından göz atalım. Oldukça ilgi çekici bilgileri bulacağınız bu yazıdan keyif alacağınızı umuyor ve Saint Laurent ile ilgili öğrenilmesi gereken bilgileri sunmaya başlıyoruz.

İşte karşınızda tüm yönleriyle Fransa’nın dünyaya açılan moda yüzü Yves Saint Laurent!

İsviçre'de gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Paratic.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

HİÇ YORUM YAPILMAMIŞ, SEN YAPMAK İSTER MİSİN?

Yorum Yapın