Tesla Hakkında Daha Önce Duymadığınız 14 İlginç Bilgi


58 paylaşım
 

Tesla’nın tamamen elektrikli ilk spor otomobil üreticisi olduğunu biliyorsunuz, değil mi? Eğer bilmiyorsanız bile, daha önce sizlerle paylaşmış olduğumuz yazılardan hatırlayacaksınız. Ayrıca ünlü firmanın ismini Google’da en çok aranan dünyaca ünlü araba markaları arasında da görebilmeniz mümkün. Bununla birlikte, birazdan sizlerle bu şirket hakkında 14 ilgi çekici bilgiden oluşan eğlenceli bir yazı paylaşıyor olacağız. Bu yazımızı inceleyerek de son yıllarda otomotiv sektöründe adından epey söz ettiren Tesla Motors hakkında oldukça ayrıcalıklı bilgilere sahip olabilirsiniz. İlaveten; elektrikli araçlar ile elektrikli araç ve motor parçaları tasarlayan, üreten ve pazarlayan bir şirket olan Tesla’yı daha önce hiç duymamış okuyucularımız için de şirket hakkında kısaca bilgi verebiliriz.

Şöyle ki 2003 yılında birkaç mühendisten oluşan küçük bir ekip ile San Carlos’ta kurulmuş bir şirket olan Tesla, ilerleyen yıllar içerisinde kendini geliştirerek; son yıllarda oldukça önemli otomotiv firmaları arasına girmeyi başarmıştır. Buna ek olarak Tesla, üretmiş olduğu ilk spor otomobil Tesla Roadster ile dikkatleri çekmeyi başarmış ve daha sonraki modellerinde de başarısını devam ettiren bir şirket olarak anılmaya başlamıştır. Günümüzde oldukça popüler olan elektirikli otomobiller, Tesla markasıyla özdeşleşmiştir. Diğer ismi hibrid olan elektirikli otomobiller, yüksek fiyat etiketleriyle dikkat çekiyor. Zenginler için hirbrid arabalar en büyük tercihlerden.

Neticede, Tesla Motors; 2008 yılından bu yana yaklaşık 70.000 elektrikli otomobil teslimatı yapan bir firma olmayı başarmıştır. Hal böyle olunca da bu başarılı şirket hakkında bir yazı hazırlamamız gerektiğini düşünerek, sizler için 14 başlıktan oluşan ve eğlenceli olduğu kadar da bilgilendirici olan aşağıdaki yazımızı hazırladık.

İşte Tesla hakkında öğrenmeniz gereken 14 enteresan bilgi:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar