Rüya Şehir Las Vegas Hakkında 25 Şaşırtıcı Gerçek

Rüya Şehir Las Vegas Hakkında 25 Şaşırtıcı Gerçek

Bugün sizlere, hemen herkesin bir gün mutlaka gitmek istediği şehirlerden bir tanesi olan Las Vegas hakkında oldukça eğlenceli bir yazı hazırladık. Kimilerinin rüya şehir olarak adlandırdıkları ABD’nin Nevada eyaletinde bulunan, Mojave Çölü üzerine kurulu olan Las Vegas; kumar ve eğlence mekanları ile ünlenmiş bir şehirdir. Bununla birlikte Las Vegas’ın tarihini incelediğimizde, buranın Amerika’nın kurulmuş olduğu dönemlerde mafya ve suçlu gruplarının bulunduğu ve yasal güçlerden oldukça uzak olan bir kent olduğunu görmekteyiz.

Daha sonraki yıllarda eski bir mafya olan Bogsy Siegel, burayı bir kumarhane merkezi şeklinde tasarlamıştır. 1940’lı yıllardan itibaren Las Vegas, sahip olduğu nüfusunu ve ekonomisini büyüterek; nihayet günümüzdeki konumuna erişmiş oldu. Bugün eğlence sektöründe dünyanın kalbi konumundaki şehir, birçok zengin ve ünlüyü de kendine çekmektedir. Fakat, Amerika’da bulunan kumarhane şehrinin sadece Vegas olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Diğerlerini öğrenmek için Amerika’nın En Çok Kazanan 10 Kumarhane Şehri isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Şimdi sizlere, tamamen eğlenceye yönelik kurulmuş olan şehrin hakkında öğrenmeniz gereken 25 ilgi çekici bilgiyi sunacağız. İsterseniz sözü daha fazla uzatmadan rüya şehir ile ilgili bu 25 şaşırtıcı gerçeği hemen incelemeye başlayalım.

İşte karşınızda hayallerin şehri Las Vegas ve hakkındaki 25 şaşırtıcı gerçek:

İsviçre'de gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Paratic.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

HİÇ YORUM YAPILMAMIŞ, SEN YAPMAK İSTER MİSİN?

Yorum Yapın