Paylaşım

Yolların Lüks Kralı Range Rover Hakkında Saklı Kalmış 10 Gerçek


 

1948 yılından beri arazi araçlarının öncülüğünü yapmış Land Rover tarafından üretilen Range Rover serisi araçlar, dünyaya sunulan büyük bir miras niteliği taşımaktadır. Her koşulda ve zorlu arazilerde rahatlıkla sürüş deneyimi sunan bu araçlar, üretilmeye başlandıkları tarihten itibaren otomobil meraklılarının ve rahatına düşkün, güçlü bir arazi aracı kullanmak isteyen dört tekerlek sevdalılarının gözdesi haline gelmiştir. Alacağınız ikinci el bir Range bile bugüne kadar kaç tane el değiştirmiş olursa olsun, hala en gözde arazi araçlarından bir tanesidir. Biz de bu yüzden sizler için arazi araçlarının şövalyesi olan Range Rover hakkında bilinmeyen 10 gerçeği araştırıp paylaşmak istedik.

İngiliz arazi aracı üreticilerinden Land Rover tarafından, 70’li yıllardan günümüze kadar üretimine halen devam edilen arazi araçlarının en baba modellerinden 5 kapılı Range Rover’in üretimi 2008 yılında Ford Motor Şirketin’den Hindistanlı otomobil üreticisi Tata’ya geçti. Aslına bakılırsa marka, yıllar içerisinde birçok kez el değiştirmişti. İlk olarak 70’li yıllarda British Leyland Motor Corporatin olarak ortaya çıkmış, 86-88 yılları arasında Rover Group, 88-94 yıllarında British Aerospace, 1994-2004 arasında BMW, 2004-2008 yıllarında Ford ve en son olarak da Tata Motors şirketine geçiş yapmıştır.

Range Rover hiçbir zaman sadece başarılı mazisine duyduğu güvenle de yetinen bir model olmadı. 20 yıl aradan sonra ürettiği uzun kasa SUV model olan Range Rover Autobiography Black Edition bunun en büyük ispatıdır. Arazi aracı denilince akla gelen ilk model olan Range Rover hakkında fazlasıyla bilgi sahibi olsak da bir devin arkasında mutlaka saklı kalan gerçeklerin de olacağını göz ardı etmemek gerekir. Dilerseniz şimdi Range Rover’in başarılı serüvenine ve saklı kalmış gerçeklerine doğru yola çıkalım.

İşte karşınızda Range Rover hakkında bilmedikleriniz, duymadıklarınız, görmedikleriniz:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar