Yarış Pistlerinin Kralı Porsche Hakkında 25 Özel Bilgi


67 paylaşım
 

Pek çok ilke imza atmış olan Alman otomobil markası, merkezi Stuttgart’ta bulunan dev firma, spor otomobilleriyle ikonlaşmış efsane. Evet, bunların hepsi Porsche’yi anlatan sadece birkaç özellik. Ülkemizde geniş bir hayran kitlesine sahip olan “Porş” herkesin hayranlıkla baktığı, caddelerin parlayan yıldızı diyebiliriz. Pardon, ben az önce Porş mu dedim? Kimse duymasın! Zira Porsche’nin yetkili isimleri, tasarım harikası araçlarına Porş denilmesinden büyük rahatsızlık duyuyor.

Ferdinand Porsche’nin çabalarıyla faaliyete geçen ünlü marka, özellikle 911 modelinin ardından hız ve güçle eşdeğer görülmeye başlandı. En pahalı Porsche modelleri de bu başarıdan sonra üretilmeye başlandı. Firma, zaman zaman olumsuzluklarla anılsa da dünyanın en iyi spor otomobilleri arasındaki yerini hiçbir zaman kaybetmedi. Özellikle ülkemizde, İtalyan rakibi Ferrari ile kıyasıya bir rekabet içerisinde oldu. Kimisine göre Ferrari daha hızlıydı, kimine göre kazanan daima Porsche’ydi. Bazı kıyaslamalar vardır sonucu asla bilinmez. sanırım bu rekabette onlardan biri. Fakat bilinen o ki Porsche, kazandığı tam 24.000 yarışla şüphesiz ayrıcalıklı bir yere sahiptir. Bu başarı en pahalı Porsche modelleri

80 yıllık bir geçmiş, otomobil dünyası için oldukça uzun bir zaman. Bu süreçte daima zirvede kalmaksa, oldukça büyük bir başarıdır. Peki, efsane markanın destansı hikayesinde çok fazla duyulmamış, herkesçe bilinmeyen özelliklerine yolculuk yapmaya ne dersiniz? Cevabınız evetse, kemerlerinizi sıkıca bağlamanızı öneririm! Zira içinde bulunduğumuz aracın markası Porsche!!!

İşte karşınızda tüm göz alıcılığıyla Porsche ve ardındaki gizli kalmış hikaye:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar