Paylaşım

Özgürlüğün Şehri New York Hakkında Öğrenmeniz Gereken 25 Gerçek


 

Özgürlük Heykeli, Empire State Binası, Central Park, Times Meydanı. Bu önemli isimlerin hangi şehri çağrıştırdığını hepimiz biliyoruz değil mi? Elbette, biliyorsunuzdur; zira bu isimler hemen hemen tüm insanların rüyalarını süsleyen New York’ta bulunmaktadır. Bir şansınız olsaydı, dünyanın hangi şehrine gitmek istersiniz, sorusuna büyük çoğunluğun New York cevabını vermesi bizi pek de şaşırtmaz. Hal böyle olunca da bu ünlü şehir araştırılacak bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Nitekim her insan hayalini kurduğu şeyin özelliklerini en ince ayrıntısına kadar bilmek, onun tüm niteliklerini öğrenmek ister.

Çağımızın sunduğu imkanlar artık neredeyse sınırsız olduğundan, bilmediğiniz bir şey ya da bir yer hakkında bilgi sahibi olmak oldukça kolay bir hal almıştır. İlaveten, New York hakkında özel bir araştırma yapmamış olsak bile, etrafımızdan görüp duyduklarımız ve hatta izlediğimiz filmler sayesinde bu şehri, neredeyse daha önce ziyaret etmiş kadar iyi bilebiliriz. Ancak yine de bugün hazırladığımız yazıda New York ile ilgili başlıkları daha önce duymamış olduğunuzdan eminiz. İşte bu yüzden de sizlerle bu eğlenceli ve bilgilendirici yazımızı paylaşıyoruz.

İsterseniz, Amerika Birleşik Devletleri’nin en kalabalık şehri olan New York hakkındaki yazımıza bir an önce başlayarak, aşağıdaki ilginç başlıkları inceleyelim. Alicia Keys yorumuyla Empire State of Mind (New York) şarkısını dinlemeyi de ihmal etmeyin.

İşte karşınızda özgürlüğün sembolü rüya şehir New York!


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar