Paylaşım

Otomobil Tutkunu Carroll Shelby Hakkında 19 Şaşırtıcı Gerçek


 

Carroll Shelby! Otomobil meraklıları onun ismini iyi bilir. Kolay değil, koca bir ömrü bu tutkuya adamış birinden bahsediyorum. Hatırlamakta güçlük yaşayanlar için başarılı kariyerinden biraz bahsedelim;

Shelby, öyküsüne yarış pistlerinde başladı. Amerikan askeri olarak katıldığı 2. Dünya Savaşı’ndan döndükten sonra, 1959 yılındaki Le Mans yarışını kazandı. Yarışçının en büyük zaferi, aynı zamanda pistlerdeki sonuncu sevinci oldu. Kalbinden rahatsızlanan Shelby, yarış pistlerine veda etmek zorunda kaldı. Tabi ki bu durum araba tutkusunun sonu değildi. Bundan sonra araba ticareti işine girişen ünlü isim, standart modellerin satışı yerine, kendi markasını üretmeye karar verdi. Shelby American ismini verdiği otomobiller, bugün bile onun isminden saygıyla söz edilmesini sağladı.

Carroll Shelby, 89 yıllık yaşantısına birçok başarı öyküsü sığdırdı. Otomobillerle ilgilenen hemen herkes, onun mucitlik yeteneğini kabul etmiştir. İşin ilginç yönü ise bu alanda çok da fazla eğitim almadan, tamamen araba tutkusunun verdiği hazla başarılı olmasından kaynaklanıyor. Amerika’nın ünlü yarış pilotu ve otomobil mucidinin bilenen yönleri böyleydi. Peki ya gizli kalmış hikayesi? Siz değerli okuyucularımız için araştırdık ve bulduk.

İşte karşınızda bilinmeyen yönleriyle Carroll Shelby!


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar