Otomobil Tutkunu Carroll Shelby Hakkında 19 Şaşırtıcı Gerçek

Otomobil Tutkunu Carroll Shelby Hakkında 19 Şaşırtıcı Gerçek

Carroll Shelby! Otomobil meraklıları onun ismini iyi bilir. Kolay değil, koca bir ömrü bu tutkuya adamış birinden bahsediyorum. Hatırlamakta güçlük yaşayanlar için başarılı kariyerinden biraz bahsedelim;

Shelby, öyküsüne yarış pistlerinde başladı. Amerikan askeri olarak katıldığı 2. Dünya Savaşı’ndan döndükten sonra, 1959 yılındaki Le Mans yarışını kazandı. Yarışçının en büyük zaferi, aynı zamanda pistlerdeki sonuncu sevinci oldu. Kalbinden rahatsızlanan Shelby, yarış pistlerine veda etmek zorunda kaldı. Tabi ki bu durum araba tutkusunun sonu değildi. Bundan sonra araba ticareti işine girişen ünlü isim, standart modellerin satışı yerine, kendi markasını üretmeye karar verdi. Shelby American ismini verdiği otomobiller, bugün bile onun isminden saygıyla söz edilmesini sağladı.

Carroll Shelby, 89 yıllık yaşantısına birçok başarı öyküsü sığdırdı. Otomobillerle ilgilenen hemen herkes, onun mucitlik yeteneğini kabul etmiştir. İşin ilginç yönü ise bu alanda çok da fazla eğitim almadan, tamamen araba tutkusunun verdiği hazla başarılı olmasından kaynaklanıyor. Amerika’nın ünlü yarış pilotu ve otomobil mucidinin bilenen yönleri böyleydi. Peki ya gizli kalmış hikayesi? Siz değerli okuyucularımız için araştırdık ve bulduk.

İşte karşınızda bilinmeyen yönleriyle Carroll Shelby!

İsviçre'de gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Paratic.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

HİÇ YORUM YAPILMAMIŞ, SEN YAPMAK İSTER MİSİN?

Yorum Yapın