Murat Ülker Hakkında Bilinmeyen 15 Bilgi

Murat Ülker Hakkında Bilinmeyen 15 Bilgi

Yıldız Holding başkanlığını yapan Murat Ülker, başarılı Türk iş adamlarındandır. 1959 yılında İstanbul’da doğmuştur ve Boğaziçi Üniversitesi’nden mezun olmuştur. 1982 yılında iş hayatına atılmıştır ve yurtdışı eğitimlerini aldıktan sonda ABD’de Continental Baking şirketinde staj yapmıştır. Şimdi ise yiyecek içecek sektörünün lider isimlerinden olan Yıldız Holding’in yönetim kurulu başkanıdır.

Murat Ülker, 2015 yılı itibariyle Forbes tarafından hazırlanan listede, 4.4 milyar dolarlık serveti ile Türkiye’nin en zengin ismidir ve dünyanın 369. zenginidir. 1940’lı yıllarda babası ve amcasıyla girişimlerinin temelini şekerleme sektöründe atmışlardır. 1944 yılında ürettikleri bisküviye Ülker adını vermeleri ile girişim can bulmuştur ve Yıldız Holding’e dönüşmüştür. Ülker markasıyla tanınmaları sonrasında da 1954 yılında ailenin eski soyadı olan Berksan değiştirilerek Ülker yapılmıştır.

Yıldız Holding’de ilk görevine 1984 yılında başlayan Murat Ülker, Kontrol Koordinatörü olarak çalışmıştır. Ardından İşletmelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerine geçmiştir. 2000 yılında Yıldız Holding İcra Kurulu Başkanlığı’nı, 2008 yılında ise Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenmiştir. İş hayatındaki başarıları ile şimdi Türkiye’nin en zengin ismidir.

Murat Ülker hakkında hemen herkesin bildiği bilgiler bunlardır. Peki ya, bilmediğimiz bilgiler hangileridir?

Aşağıdaki galerimizde Murat Ülker hakkında bilinmeyen 15 bilgiyi bulacaksınız:

2 Haziran 1988 yılında İzmir'de dünyaya geldim. Fotoğrafçılığa ortaokul yıllarında merak saldım ve eğitimimi Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölümü'nde aldım. Hayatın her karesini yaşamak ve tatmak için makineme aşık bir insanım. Paratic.com Galeriler bölümünde bu özelliğimi kullanarak sizlere en iyi fotoğrafları sunmayı arzu ediyorum.

HİÇ YORUM YAPILMAMIŞ, SEN YAPMAK İSTER MİSİN?

Yorum Yapın