Modanın Efsanesi Christian Dior Hakkında İlgi Çekici 20 Bilgi

Modanın Efsanesi Christian Dior Hakkında İlgi Çekici 20 Bilgi

Modanın dev ismi Christian Dior, dünya tarihine ismini altın harflerle yazdıran usta bir sanat ikonu. 1905 yılında Fransa’da hayata gözlerini açan usta isim, Paris’in “modanın kalbi” olarak anılmasında büyük katkı sahibidir. Ailesi onun diplomat olmasını istiyordu; ama Dior’un aklında her zaman sadece sanat vardı. 1928’de babasından aldığı bir miktar parayla yaptığı sanatsal çalışmalar, bunun bir kanıtıdır. Christian Dior’un yaşadığı dönem, siyasi açıdan pek de sanata müsaade etmeyecek yapıdaydı. Dünya savaşları ve kutuplaşmalar, usta ismin kendi moda evini ancak 1946’da kurabilmesine neden oldu.

Başarılı moda evi günümüzde; kozmetik ürünlerden şık giysilere, göz alıcı aksesuarlardan parfümeriye varıncaya kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip. Özellikle kadın müşterilerin rağbet gösterdiği moda ikonu, moda sektörünün en pahalı ve en lüks markaları arasında gösterilir. Dior’un 52 yıla sığan kısacık ömrü, yaşadığı dönemde her şeyin olumsuz olmasına rağmen çok sayıda başarıyla dolu. Böylesine büyük başarıyı kısa zamanda yakalayan bir ismin hayat hikayesini merak etmiş olmalısınız. Ne dersiniz, modanın dev isminin ilgi çekici hayat hikayesine birlikte göz atalım mı?

İşte karşınızda Christian Dior!!!

İsviçre'de gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. Edindiğim tecrübeler ve edebiyata olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. Paratic.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

HİÇ YORUM YAPILMAMIŞ, SEN YAPMAK İSTER MİSİN?

Yorum Yapın