Mercedes’in Efsaneleşmiş Serisi S Sınıfı Hakkında Duymadığınız 5 Gerçek

Mercedes’in Efsaneleşmiş Serisi S Sınıfı Hakkında Duymadığınız 5 Gerçek

Mercedes Benz, 1926 yılında Karl Benz ve Gottlieb Daimler’in ortaklığı sonucu Almanya’nın Stuttgart şehrinde kurulmuş Almanya’nın ve dünyanın en büyük otomotiv firmalarındandır. Daimler, 1899 yılında 23 beygirlik aracıyla Nice’deki yarışlara katılıp birinci olduğu arabasına büyük kızı Mercedes’in adını koymuştur ve böylece 1901 yılından beri ürettikleri arabaları Mercedes olarak piyasaya sürmeye karar vermişlerdir. Mercedes’in amblemi olan yıldız ise 3 sivri ucuyla bu araçların her koşulda; hava, kara, su kullanışlı olabileceğini anlatmak amacıyla tasarlanmıştır.

Mercedes Benz, kurulduğu tarihten itibaren üretmiş olduğu araçlar ile başta otomobil meraklıları olmak üzere tüm dünyanın gönlünü fethetmeyi başarmış bir firma. Kullanmış oldukları güçlü motorlar, zarif ve şık iç-dış tasarımlar ile efsane markanın araçları sadece Almanya’da değil, dünya genelinde birçok insan tarafından tercih edilmektedir. Otomobil tutkunlarının gönlünde taht kuran serilerden birisi de kuşku yok ki “S Sınıfı”dır. Medyada genel kapsamda bu seri hakkında çok fazla bilgi bulunmuyor. Halen daha S Sınıfı ya da “special class (özel sınıf)” hakkında bazı sırlar vardır. İşte bizler de 5 maddeyle bu saklı gerçekleri açığa çıkartmaya çalışacağız.

Huzurlarınızda Mercedes S Sınıfı hakkında bilmedikleriniz, duymadıklarınız, görmedikleriniz:

1991 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldim. İngilizce biyoloji bölümünde okudum. Yüksek lisans dönemimde, akademik ve genel çeviriler ile uğraştım. Araştırmaya olan düşkünlüğüm ve sosyal medyaya olan bağımlılığım beni Paratic.com ailesi ile tanıştırdı. Dünyanın enlerinden oluşan ilgi çekici konuları ve lüks ürünler ile ilgili yazılarımı sizlerle paylaşıyorum.

HİÇ YORUM YAPILMAMIŞ, SEN YAPMAK İSTER MİSİN?

Yorum Yapın