Efsane McLaren Hakkında 22 Enterasan Bilgi


55 paylaşım
 

McLaren’ın efsanevi yarış arabalarını biliyorsunuz değil mi? Örneğin, LeMans 24 saat yarışlarının 16 tanesinin 15’ini kazanan MP4/4 otomobilini duymamış olmanız imkansız, diye düşünüyorum. Tabi, bu söylediklerimin araba severler için geçerli olduğunu anlamışsınızdır. Zira otomobillerle pek ilgilenmeyen kişiler, McLaren ismini daha önce duymuş olsalar da yine de ünlü şirket hakkında çok fazla bilgi sahibi olamayabilirler. Bu gayet doğal bir durum olacaktır. Ancak, araba tutkunlarının bile bugün hazırlamış olduğumuz McLaren hakkındaki 22 şaşırtıcı bilgiyi daha önce duymuş olduklarını düşünmüyoruz. İşte bu yüzden de sizleri bu enteresan gerçeklerden mahrum bırakmak istemedik ve birazdan birlikte inceleyeceğimiz eğlenceli ve bir o kadar da ilgi çekici yazıyı hazırladık.

İsterseniz öncelikle, bu başarılı otomobil üreticisi hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım. 1966 yılında, 30 Ağustos 1937 doğumlu Bruce McLaren tarafından kurulan firma, önceleri sadece yarış takımı olarak tasarlanmıştır. Formula 1, Indy 500 ve Can-Am gibi birçok ünlü yarışta sayısız şampiyonluklar elde etmiş McLaren, günümüze kadar gelmeyi başarmış ve şu anda da başta otomobil dünyası olmak üzere, birçok farklı alanda boy gösteren bir şirket olmuştur. Firma, yarışlarda oluşturduğu başarılı kariyeri, günlük kullanım araçlarında da devam etmiştir. McLaren P1 GTR bu araçlardan birisi. Oldukça gösterişli duran araç, görenlerde hayranlık uyndırmaktadır.

Sonuçta, McLaren hakkında kısaca bilgi vermiş olduğumuza göre, artık yazımıza geçebiliriz, değil mi? Eminim sizler de bu 22 başlığı incelemek için sabırsızlıkla bekliyorsunuzdur. O halde, hemen bu keyifli yazımıza başlayalım.

İşte McLaren hakkında mutlaka öğrenilmesi gereken 22 inanılmaz gerçek:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar