Paylaşım

Maserati Hakkında Kimsenin Bilmediği 15 Özellik


 

Sevgili okuyucular, bugün sizlere 1914 yılında Bologna’da kurulan ünlü İtalyan otomotiv markası Maserati hakkında öğrenmeniz gereken 15 ilginç bilgiyi sunuyor olacağız. Dünya liderleri gibi önemli kişilikler tarafından da sıklıkla tercih edilen bu marka, uzun yıllardır önemli yarışlarda şampiyonluklar kazanmış ve insanlar tarafından beğenilen bir otomobil markası olmayı başarmıştır. Hatta bu İtalyan otomobilleri, ünlü yol dışı yarışlarında Ferrari’nin bir numaralı rakibi olarak, tüm dünyanın alkışladığı bir marka haline gelmiştir.

Maserati, bir kaç kere iflasın eşiğine gelerek; oldukça zor zamanlar yaşamıştır. Aynı zamanda Ferrari’ye de sahip olan Fiat Grup tarafından satın alınarak, piyasanın önemli markalarından biri olmaya devam etmiştir. Maserati de diğer büyük şirketler gibi, otomobil severlere sunduğu gösterişli ve lüks otomobillerin karşılığını yüksek fiyat etiketleriyle alır. Bu modelin en pahalı versiyonlarını merak ediyorsanız, bu yazımızdan sonra En Pahalı 10 Maserati Modeli isimli yazımıza göz atabilirsiniz.

Sizlere, hayranı olduğumuz olağanüstü yarış ve spor arabaları tasarlayan Maserati ile ilgili 15 şaşırtıcı bilgiyi içeren muazzam bir yazı hazırladık. İsterseniz, sözü daha fazla uzatmadan, öğrenilmesi gereken 15 çarpıcı gerçeği hemen incelemeye başlayalım.

İşte karşınızda Maserati ile ilgili 15 ilginç bilgi:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar