Dedikoducudan Fesata, Çalışkandan Tembele İş Hayatında Karşılaşabileceğiniz 21 Karakter

Dedikoducudan Fesata, Çalışkandan Tembele İş Hayatında Karşılaşabileceğiniz 21 Karakter

İş dünyasında birbirinden farklı karakterlerle kolayca karşılaşabilirsiniz. Hatta bu durum karşılıklı olarak karakterlere dayalıdır. Yani siz dedikoducu bir çalışansanız, karşınızdaki kişi de fesat bir insan olabilir. Yani tatlı dil yılanı deliğinden çıkarır sözünü iş hayatında aklınızdan çıkartmayın. Elbette iş hayatı ile ilgili daha birçok atasözü kullanabiliriz; ama yine de siz siz olun işinizi yapın, insanlarla iyi ilişkiler kurun ve doğru bir insan olarak saygı görün.

Çalıştığınız iş yerinde, birilerinin fazla çalışırken, birilerinin tembellik etmesi sinirlerinizi bozuyor olabilir. Aynı şekilde bakışlarından çekindiğiniz yan masanızda oturan gözlüklü beyefendiyi sevmiyor, arka masanızda oturan uzun siyah saçlı kadının fettan olduğunu düşünüyor olabilirsiniz. Miskin ve sürekli slowmotion hareket eden fotokopici çocuğu boğasınız, “ay canım nabers” diye konuşan sekreter kızı camdan atasınız geliyor olabilir. Sonuçta iş dünyasındasınız ve çalışan herkesin kendince bir karakteri bulunuyor. Tüm bu çalışan tipleriyle aynı ortamı paylaşıyor ve işinizi en iyi şekilde icra etmelisiniz.

İş odaklı düşündüğünüz zaman, sizin ağırkanlı diye nitelendirdiğiniz kişi beli nedenlerden dolayı orada bulunuyor olabilir. Aynı şekilde sekreter kızın kokoşluk durumu da ortam gereğidir. Haftanızın uzunca bir zamanını bu çalışan tipleriyle geçirmek, bazen canınızı sıkabilir, bazen de bozuk moralinizi düzeltebilir. Eğer işinizi seviyorsanız bu kişilerin hepsiyle baş edebilir ve aynı ortamı paylaşabilirsiniz. Ama iş hayatında tükenmiş sendromu ile karşı karşıya iseniz her şey daha tahammül edilemez bir boyuta gelebilir.

Şimdi sizlerle iş hayatında karşılaşabileceğiniz, bazen sinirlerinizi bozan, bazen de size enerji veren 25 karakterden bahsetmek istiyorum:

2 Haziran 1988 yılında İzmir'de dünyaya geldim. Fotoğrafçılığa ortaokul yıllarında merak saldım ve eğitimimi Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölümü'nde aldım. Hayatın her karesini yaşamak ve tatmak için makineme aşık bir insanım. Paratic.com Galeriler bölümünde bu özelliğimi kullanarak sizlere en iyi fotoğrafları sunmayı arzu ediyorum.

HİÇ YORUM YAPILMAMIŞ, SEN YAPMAK İSTER MİSİN?

Yorum Yapın