Geçmişten Günümüze Honda Hakkında 22 Gerçek


93 paylaşım
 

Bundan çok uzun zaman önce, ülkemizden kilometrelerce uzaktaki Japonya’da, ufak tefek çekik gözlü bir çocuk dünyaya gelmiş. O, yaşıtlarından farklı olarak oyuncak arabalarla oynamak yerine, kendi ürettiği otomobilin bir gün dünya yarış pistlerinde rekorları alt üst ettiğini hayal eder dururmuş. Gençlik yılları da bu hayalin özlemiyle geçmiş. Derken bir gün, herkesin imkansız olarak baktığı Japon çocuğun hayali gerçekleşivermiş. İsmini kimse bilmez belki; ama soyadını herkes aracında gururla taşıyor. Bu çocuk kim mi? Yediden yetmişe hepimizin, sürücü koltuğuna hayranlıkla oturduğu markanın kurucusu Soichiro Honda!

1948 yılında motosiklet üreterek piyasaya giriş yapan Honda, kısa zamanda sektörde ismini duyurmayı başardı. Güçlü ve dayanıklı motosikletler tüketiciden tam not alırken, firmanın kendine olan güveni de yerine geldi. Böylece Soichiro Honda’nın çocukluk hayaline de start verildi ve firma, otomobil dünyasına da adımını attı. Gaz pedalı çekilmişti bir kere! Motosiklet ve arabaları; uçak, robot gibi tasarımlar izledi.

Günümüzün tüm olanaklarından, tasarladığı her türlü araçta sonuna kadar yararlanmayı ilke edinen firma, dünya otomobil ve motor tutkunlarının da ilgi odağı. Ülkemizde de çok sevilen marka, dayanıklı araçları ve ilgi çekici kendine has tarzıyla sürücüleri mest ediyor. Araçlarının en büyük tercih sebeplerinden birisi de kalburüstü pahalı markaların sunduğu konforu, daha ucuz fiyatlara bu markada bulabilmeniz. Kısacası Honda, Batılı ülkelerin, “Asya ve otomobil mi? Haydi oradan!” klişesini yıkan firmalardan biridir. Dilerseniz Honda’nın uzun soluklu serüvenine bir de görsellerimiz eşliğinde göz atalım.

İşte karşınızda başarılı tarihi ve unutulmaz geçmişiyle Honda!


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar