Paylaşım

Gününüzü Daha Güzel Yapmak için Kendinize Söylemeniz Gereken Cümleler


 

Para kavgası, hırs, statü mücadelesi, savaş, ölüm, açlık ve dahasıyla dolu olan bu dünyada mutsuz olmak için pek çok neden var. Ne yazık ki hepimiz bu acı gerçeğin farkındayız! Yani insan mutsuz olmak için neden aramaya görsün. Birkaç tane gazete başlığına bakması, birkaç haber sitesine göz atması yeterli! Evet, diyorum ki belki de pek çok yönden berbat olan bu dünyada mutlu olmak, mutsuzluğa göre çok daha zor. Ama aynı zamanda mutluluk uğruna savaşılacak, elde etmek için var gücünle uğraşılacak kadar değerli diye düşünüyorum. Ne dersiniz, yoksa yanılıyor muyum?

Mutlu olmak için uğraşmaya gerek yok mu? İnsan içinden gelmiyor diye mutlu olmaktan vaz mı geçmeli? Hayata küsüp, robotikleşmiş insanlar arasına mı katılmalı? Umarım bu şekilde düşünmüyorsunuzdur. Yani mutluluğun uğruna savaşılması gerektiğine inanıyorsunuzdur. Evet, mutluluk! Hakkında cilt cilt kitaplar yazılan, şiirler, destanlar, türküler söylenen ve bence bu dünyanın hala dönüyor olmasında etkili olan duygu! Çocukların neşeli gülüşlerinde hissedilen, bazen bize de kenarından köşesinden dokunan; ama genellikle “ah, o eski günler” sözlerindeki buruklukta gizli olan mutluluk!

Sonuçta, her ne olursa olsun insan mutlu olmaktan hiçbir zaman vazgeçmemeli. Bu dünyanın oyununa gelip, etrafındaki güzelliklere karşı yüz çevirmemeli! Hayatı siyah beyaz olarak değil, en canlı renkleriyle birlikte görmeyi bilmeli! Eğer tek başına tam anlamıyla mutlu olamıyorsa da başka şeylerden yardım almalı! İşte bu noktada sizlere; iş yerinize, evinize ve en önemlisi aklınıza yazmanız gereken cümlelerden oluşan bir liste sunacağım. Bu listedeki ilham verici cümleleri gerçekten inanarak kendinize söylediğinizde, hayatınızın fark edilir biçimde değiştiğini ve kendinizi çok daha iyi hissettiğinizi göreceksiniz.


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar