Paylaşım

Günün Hangi Saatinde Ne Amaçla Kredi Kartı Kullanıyoruz?


 

Kredi kartınızı hangi sıklıkla kullanıyorsunuz? Peki, en çok hangi harcamalarınız için kullanmayı tercih ediyorsunuz?

Kredi kartları genellikle taksit gibi çeşitli imkanlardan faydalanmak için kullanıyor. Kredi kartı başvuru yaparken de sorumsuz harcamalardan uzak durulacağı, yalnızca ihtiyaç olan ürün için taksit imkanından faydalanılacak düşünülür. Ama ipin ucu mutlaka kaçar ve alışveriş tutkusu nedeniyle kartın limiti kısa sürede dolar. Sonrasında da ödeme planlarında büyük değişiklikler olur, giderleriniz boyunuzu aşmaya ve çeşitli para sıkıntılarıyla uğraşmaya başlarsınız. Kredi kartı kullanımında yapılan hatalar, sonrasında ciddi maddi problemler doğurmaktadır.

Ülkemizde kredi kartı kullanımını azaltmak için çeşitli uygulamalar yapıldı. Örneğin bazı tüketimlerde taksite imkan verildi ve taksit sayısı da maksimum 9 ile sınırlandırıldı. Bu uygulamayla kredi kartı kullanım miktarının ve borçluların sayısının azaldığı da bilinmektedir. Kredi kartı kullanımı ile ilgili olarak birçok araştırma yapılıyor. Özellikle kart kullanım alışkanlıkları üzerine yapılan araştırmalar, ilginç sonuçlar doğuruyor.

Kredi kartı kullanım alışkanlıkları üzerine yapılan bir araştırmadan bahsetmek istiyorum. Günün hangi saatinde, hangi amaçla kredi kartı kullanıldığı sonucunu ortaya çıkarmıştır. İşte günün hangi saatinde, en çok hangi amaçla kredi kartı kullandığımız ve sonuçları:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar