Tamamen Farklı Bir Yıl Geçirmek İsteyenler için 30 Küçük Öneri


91 paylaşım
 

Yeni bir yıla girerken alınan marjinal kararlar, kurulan hayaller, bu yıl her şey çok daha güzel olacak biçimindeki masum; ama bir türlü gerçekleşmeyen düşünceler… Evet, bu gibi durumları hemen her yıl yaşıyoruz değil mi? Yeni bir yıla girerken hep bırakmak istediğimiz o kötü alışkanlıkları bırakıyor, hayalini kurduğumuz vücuda kavuşabilmek için spora başlıyor, sevdiklerimizle daha çok vakit geçiriyor, yeni bir işe giriyor, yeni ilişkilere yelken açıyor ve daha sayısız şey yapıyoruz. Peki, gerçekte yapıyor muyuz? Ne yazık ki hayır. Yukarıda dediklerim genellikle sözde yapılanlar olarak ertesi seneye erteleniyor. “Bu sene olmadı, ama seneye mutlaka şunu şunu yapacağım”cılar her yerde aslında ve büyük ihtimalle biz de onlardan bir tanesiyiz. Ya da şimdiye kadar onlardan biriydik. Bundan sonra ne mi değişecek? Bundan sonra sağlam kararlar alan ve aldığı kararların arkasında duranlardan biri olacaksınız.

Tabii, bunun için küçük destekler alacaksınız. Sonuçta dünyanın en başarılı kişileri bile ihtiyaç duydukları konularda destek almaktan çekinmiyorlar, değil mi? İşte tam da bu noktada aşağıdaki küçük öneriler devreye giriyor. Çünkü bugün tamamen yeni bir yıla girmek için dikkate alınması gereken 30 küçük öneriden oluşan bir liste hazırladım. Evet evet biliyorum, 2016’ya çoktan girdik. Ama bunun tamamen yeni bir yıla girmek için engel olduğunu düşünmeyin. Sonuçta, yeni bir siz yaratmak için Ocak ayının birinci gününü görmeniz gerekmemeli. Zaten yeni yıl başlangıçlarında hemen herkesin aldığı o büyük kararları gerçekleştiremediğini düşünürseniz, Ocak 1’de herhangi bir keramet olmadığını da görürsünüz. Ama yok, ben ille de Ocak’ın 1’ini beklerim diyorsanız; o zaman 2017’ye kadar olan hayatınızda size başarılar diliyorum.

İşte bundan sonra hayatını çok daha başarılı ve mutlu bir şekilde sürdürmek isteyenler için verebileceğim 30 küçük öneri:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar