Motor Tutkunlarının Efsane Markası Ducati Hakkında 10 Şaşırtıcı Gerçek


85 paylaşım
 

Bazı markalar vardır hani, bağlı bulunduğu sektörü çok iyi tanımasanız da ismi ve cismiyle, kendine sizi aşık etmeyi başarır. Hiçbir özelliğini bilmeseniz de arkadaş sohbetlerinde konudan uzak kalmamak için, atıverirsiniz adını ortaya. İşte, motor dünyası açısından öyle bir markayla karşınızdayız bugün. Ayakları yere basmayan, ruhlarında daima bir çocuk barındıranların markası; Ducati!

Yıllar her sektörde olduğu gibi motor dünyasında da değişim rüzgarları estirdi. Ama Ducati bu rüzgardan daha çok performans ve dayanıklılık yönünde etkilenmiştir. Zira, İtalyan markası rakibi olan Japon firmaları gibi tasarımlarında çok büyük değişikliklere gitmedi. Asıl etkileyici olansa, 2 silindirli motorlarından ödün vermemeleri oldu. Yani Ducati için rahatlıkla tam bir “gelenekçi” yakıştırması yapabiliriz.

Belki de bir Ducati sahibisiniz ve şu an kendinizi sorguluyorsunuz. “Benim motorum ne dünyanın en güçlüsü ne en sağlamı ne de en hızlısı! Peki, nasıl oluyor da bu motor her kontak çevirişimde beni heyecanlandırmayı başarıyor?” Aslında cevap çok basit, siz yollarda süslü gezen ekipmanlardan çok, klasik çizgisinden asla ödün vermeyen Ducati aşığısınız! Bizler de Paratic.com ekibi olarak seneye 90. yaşını kutlayacak olan efsanenin başarılı tarihine ve bilinmeyenlerine bir göz atalım dedik. Dilerseniz şimdi arkanıza yaslanın ve resimler eşliğinde Ducati aşkınızı yaşayın!

İşte karşınızda Ducati hakkında daha önce duymadığınız şaşırtıcı gerçekler:


Bu içeriğe emoji ile tepki ver :

Maximum 3 emoji seçebilirsiniz!.

Habere Kim Ne Dedi?

Facebook Yorumları


Diğer yorumlar ( 0 )

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Benzer yazılar